Kontakt

Wypełnij formularz,
a na pewno się odezwiemy.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: Polityka Prywatności

Media

Małe dzieci mają otwarte i chłonne umysły. Jeśli pozwolimy im na poszukiwania i odkrywanie świata „po swojemu” to każde jest w stanie zrozumieć reguły matematyki

~ Prof. Manfred Spitzer

RADIO KOLOR
Kiedy dzieci uczą się matematyki najefektywniej? Czy wszystkie dzieci nie lubią matematyki? Na czym tak naprawdę polega nauka matematyki i dlaczego warto, by dzieci zdobyły Matplanetę?:) Na te pytania odpowiadają w Radiu Kolor Eksperci z Matplanety. Od 31 sierpnia do 4 września 2015r. można było nas usłyszeć na 103 Fm!

Posłuchaj

Matplaneta w TVP ABC
Rok temu rozpoczęliśmy współpracę z dziecięcym kanałem TVP ABC.
Wspólnie nakręciliśmy kilka odcinków programu "Masz Wiadomość", który przybliża dzieciom i młodzieży tajniki świata komputerów i internetu. Pierwsze odcinki, w których brali udział nasi uczniowie opowiadały o zakładaniu poczty w internecie, a następne pokazywały, jak ciekawie obrobić swoje zdjęcia w dostępnych aplikacjach oraz jak się chronić przed zagrożeniami w sieci.

Zobacz

Matplaneta i DigiKids
Od zeszłego roku Matplaneta została partnerem DigiKids - programu, który ma na celu rozbudzić w dzieciach naukową pasję poprzez pokazanie, że technologia i nauki ścisłe to fascynująca przygoda. W ramach współpracy prowadzimy inspirujące warsztaty, które przybliżają dzieciom tajemnice matematycznego świata.

Zobacz

Artykuły
"Matplaneta, czyli miejsce fascynujących spotkań z matematyką"
http://mamadu.pl/121029,matplaneta-czyli-miejsce-fasycnujacych-spotkan-z-matematyka

"W matematyce nie ma czary-mary i wiedzy tajemnej"
http://www.edziecko.pl/przedszkolak/1,79345,13967628,_

"Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów 2011-2014."
http://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,52524bb.html

"Programowanie jest jak jazda na rowerze - nigdy się go nie zapomina"
http://dziecisawazne.pl/programowanie-jest-jak-jazda-na-rowerze-nigdy-sie-go-nie-zapomina/

"Dlaczego dzieci nie radzą sobie z matematyką?"                                                                                             https://parenting.pl/portal/dlaczego-dzieci-nie-radza-sobie-z-matematyka