Kontakt

Wypełnij formularz,
a na pewno się odezwiemy.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu: Polityka Prywatności

Grafika komputerowa

Programowanie komputerów to nauka języków, których znajomość pozwala na przejęcie kontroli nad czymkolwiek kierowanym przez komputer

~ Sam Blazes zwycięzca National STEM Video Game Challenge 2012

Cykl zajęć z grafki komputerowej jest prowadzony w oparciu o program wektorowy – Inkscape – rozpowszechniany na licencji GNU GPL. Kurs oferuje podstawową znajomość oprogramowania, rozumienie procesu tworzenia grafki wektorowej, jak również poznanie podstawowych zasad projektowania.

Istotnym elementem kursu jest uwrażliwienie dzieci na świadome korzystanie z zasobów internetowych, wskazanie na istnienie różnych licencji i zachęcenie do korzystania z legalnych źródeł. Dzięki różnorodnym zagadnieniom poruszanym podczas kursu, dzieci uczą się rozwiązywania problemów projektowych i samodzielnego doboru narzędzi niezbędnych do osiągnięcia postawionych sobie celów.

Na drodze realizowania konkretnych zadań kursowych każdy uczestnik ćwiczy konsekwencję, logiczne myślenie oraz systematyczność działania. Ponadto istotnym celem kursu, oprócz wyposażenia uczestników w niezbędną wiedzę i umiejętności techniczne, jest pobudzenie myślenia kreatywnego i zachęta do samodzielnego i nieskrępowanego tworzenia.